Drukuj
Małopolski Festiwal Innowacji w Słomnikach

Wczoraj 28 maja na Rynku w Słomnikach odbyły się warsztaty i prezentacja mobilnego laboratorium innowacyjnego budownictwa. Była też możliwość konsultacji z ekspertami.

 

Na Rynek zawitał furgon wyposażony w nowoczesny sprzęt kontrolno-pomiarowy i diagnostyczny do celów sprawdzenia parametrów wewnętrznych i zewnętrznych budynków, rozwiązań pasywnych w budownictwie, instalacji OZE. Zawierał on m.in. w nowoczesny sprzęt do badań termowizyjnych, prób szczelności budynków, wilgotności przegród, badań jakości powietrza.

Zaprezentowano autorski system zarządzania inteligentnymi budynkami opracowany w ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura, który był głównym organizatorem wydarzenia oraz pokazano modele urządzeń OZE, modele domów zeroenergetycznych i detale konstrukcyjne innowacyjnego budownictwa.

Była możliwość konsultacji z ekspertami, którzy odpowiadali na wszelkie pytania i wątpliwości mieszkańców. To o tyle ważne, że gmina stara się o dofinansowanie projektów montażu odnawialnych źródeł energii; jest to inicjatywa, która cieszy się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem.

Oprócz mieszkańców w warsztatach wzięło udział wielu uczniów szkół gimnazjalnych i średnich głównie z terenów naszej gminy, dla młodzieży był to jeden z elementów edukacji ekologicznej.

Odsłony: 4214