A A A
Klaster edukacyjny

25 maja br. podczas konferencji „Szukasz pracy – zdobądź zawód” zorganizowanej przez Krakowski Park Technologiczny podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Małopolskiego Klastra Edukacyjnego. Wśród sygnatariuszy porozumienia jest Gmina Słomniki.

 

Celem powstałego klastra jest poprawienie jakości kształcenia zawodowego, zwiększenia dostępności uczniów do praktycznej nauki zawodu, praktyk i staży realizowanych w rzeczywistych warunkach pracy firmy. Do klastra przystąpiło 18 podmiotów, m.in. przedstawiciele starostw, urzędów, gminy oraz dyrektorzy szkół. Klaster powstał z inicjatywy Krakowskiego Parku Technologicznego. Gościem specjalnym konferencji „Szukasz pracy – zdobądź zawód” był Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, który wyraził zadowolenie z podjęcia takiej inicjatywy.

— To jest dobry przykład współpracy biznesu z systemem edukacji — podkreślił.

Porozumienie w imieniu władz Gminy Słomniki podpisał Zastępca Burmistrza Michał Chwastek, który uczestniczył w uroczystości wraz z Kierownikiem Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Słomnikach Jackiem Reguckim.

Na zakończenie przedstawiciele zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego wręczyli nagrody instytucjom, przedsiębiorstwom, szkołom, nauczycielom i uczniom pracującym na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego.

Zdjęcie: Krakowski Park Technologiczny