A A A
Złote Gody

Dwadzieścia sześć par małżeńskich obchodziło w tym roku 50. 55. i 60.  rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji Burmistrz Gminy Słomniki wręczył małżonkom obchodzącym złote gody Medale Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej zamówionej przez pana Burmistrza Pawła Knafla w intencji małżonków w kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach; odprawił ją proboszcz parafii ks. Stanisław Włosowicz. Następnie w Karczmie Słoneczna małżonkowie przeżywający 60 i 55. rocznicę ślubu otrzymali z rąk Burmistrza Gminy Słomniki pamiątkowe listy gratulacyjne, zaś pary obchodzące 50. rocznicę ślubu – od Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz jubileuszowe legitymacje.

Oprócz Burmistrza Pawła Knafla był obecny Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej w Słomnikach panie Ewa Warda-Kaszuba i Maria Jagła oraz Przewodniczący Komisji Społecznej Adam Przecherka, a także urzędnicy UM w Słomnikach.

Ceremonię prowadziła Zastępca Kierownika Urzędy Stanu Cywilnego w Słomnikach Agnieszka Włodarczyk, która złożyła parom serdeczne gratulacje. Małżonkowie złożyli sobie nawzajem podziękowania i przyrzeczenia. 

Burmistrz Paweł Knafel zwracając się do Jubilatów, wyraził podziw za ich wytrwałość w trudnej przecież często małżeńskiej drodze, podkreślił jak wielki wkład wnoszą w pielęgnowanie trwałości małżeństwa, dając młodym wspaniały przykład; złożył także Małżonkom gorące gratulacje.

To już tradycja, że oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy Pawie Oczko ze Szczepanowic; ich piosenki i przyśpiewki zachęcały zarówno do śpiewania jak i do tańca. Na koniec wszyscy jubilaci otrzymali okolicznościowe prezenty oraz kwiaty.

Galeria zdjęćWszystkim Małżonkom życzymy jeszcze wielu szczęśliwych lat wspólnego życia i serdecznie im gratulujemy.