A A A
Budowa szkoły w Niedźwiedziu

Dzieci z Niedźwiedzia i okolicznych miejscowości czekają na nową szkołę, w której w bezpieczny i wygodny sposób będą się uczyć i rozwijać swoje pasje. Ich oczekiwania wkrótce się spełnią, bowiem podpisano właśnie umowę na budowę kompleksu szkolnego w Niedźwiedziu.

Przypomnijmy: uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  w Niedźwiedziu uczą się w pałacu Wodzickich, na terenie parku, w którym rosną wspaniałe okazy drzew – pomników przyrody. Do szkoły uczęszcza ok. 300 dzieci z Niedźwiedzia, Trątnowic, Szczepanowic, Zaborza i Polanowic. Obiekt jest wpisany na listę zabytków, co mocno ogranicza zakres remontów; ponadto budynek jest pozbawiony sali gimnastycznej, dlatego dzieci w przerwie lekcyjnej, którą powinny wykorzystać na odpoczynek, są dowożone na lekcje wychowania fizycznego na Halę Sportową w Słomnikach. Uczniowie mają bardzo małą i niefunkcjonalną stołówkę i świetlicę; ponieważ budynek z trudem mieści 300 dzieci, przedszkolaki uczą się na dwie zmiany. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, rodziców i nauczycieli i mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów, władze Gminy podjęły decyzje o budowie nowej szkoły w Niedźwiedziu.

Kompleks będzie miał 4.029,24m² powierzchni użytkowej, w jego skład wchodzić będą: budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną, boisko wielofunkcyjne do gier, plac rekreacyjny wraz z bieżnią sportową oraz parking. W kompleksie oprócz szkoły będzie się mieściło także przedszkole z placem zabaw dla maluchów. Budynek, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie wyposażony w windę; materiały, z których powstanie, mają zapewnić niskie zużycie energii, ogrzewany będzie nowoczesnym kotłem gazowym. Szkoła będzie się mieścić przy drodze gminnej pomiędzy kościołem a remizą strażacką i świetlicą wiejską.

Galeria zdjęćInwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „KARTEL” S.A. z Jędrzejowa. Wartość inwestycji wynosi 19 939 881,46 zł, planowany termin realizacji to 30 czerwca 2022 r. Trwają starania o dofinansowanie tej inwestycji m.in. ze środków Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Krakowie.