A A A
Flaga Polski

Biuro Programu „Niepodległa” działające przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało spot pt. „Niepodległa - moja flaga”, zachęcający wszystkich Polaków do wywieszenia polskiej flagi podczas nadchodzących świąt majowych.

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy piętnastolecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić piętnastą rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, a dwa dni później Święto Konstytucji 3 maja.

Warto uczcić te trzy majowe świąteczne dni wywieszając polską flagę. Oficjalna strona internetowa: www.niepodlegla.gov.pl

Zapraszamy na oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Słomnikach. W programie: o godz. 8.30 uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji ulicą Wolności, Kościuszki i Rynek do kościoła pw. Bożego Ciała w Słomnikach, gdzie odbędzie się Msza Święta za Ojczyznę, następnie złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem na Rynku, w programie także koncert Orkiestry Dętej Echo w Sali widowiskowej MGCK w Słomnikach. Serdecznie zapraszamy.