Drukuj
Program czyste powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zachęca do składania wniosków o dofinansowanie m.in. na źródeł ogrzewania, termomodernizację domów, montaż instalacji centralnego ogrzewania w ramach programu Czyste Powietrze. Wiele korzyści niesie także korzystanie z ulgi termomodernizacyjnej.

Program Czyste Powietrze dofinansowuje:

Jak skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze?

  1. Zapoznaj się ze szczegółami naboru: programem priorytetowym, formularzem wniosku załącznikami oraz instrukcjami, a także regulaminem naboru – tutaj.
  2. Wypełnij i złóż wniosek o dofinansowanie – tutaj
    Wypełnij, wydrukuj i podpisz wniosek, a następnie złóż go w siedzibie WFOŚiGW w Krakowie, ul. Kanonicza 12, poniedziałek-piątek 8.00-15.00, I piętro, pokój nr 105. Lub w oddziale zamiejscowym WFOŚiGW w Miechowie, ul. Sienkiewicz 27, poniedziałek–środa 8.00- 15.00.
  3. Podpisz umowę o dofinansowanie – WFOŚiGW przygotuje umowę po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku.
  4. Złóż wniosek o płatności. Środki mogą być wypłacone w kilku transzach po zrealizowaniu poszczególnych etapów przedsięwzięcia. Jeśli pojawią się zmiany w realizacji inwestycji, wystąp o odpowiednie zmiany w umowie.
  5. Wizytacji końcowej podlegać będą wszystkie przedsięwzięcia, realizowane siłami własnymi i nie mniej niż 15% losowo wybranych, zakończonych przedsięwzięć. Dodatkowo możliwa jest kontrola przedsięwzięcia w terminie do 3 lat od zakończenia jego realizacji.
  6. Rozliczenie przedsięwzięcia nastąpi po pozytywnej weryfikacji realizacji przedsięwzięcia przez WFOŚiGW.

Więcej szczegółów u doradcy energetycznego pod nr tel. 502 073 066, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronie https://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/strona-glowna-programu

Oraz w ulotce – do pobrania pod artykułem.

Nie możesz być beneficjentem programu Czyste Powietrze? – skorzystaj z ulgi termomodernizacyjnej

Ulga termomodernizacyjna w roku 2019 jest alternatywą dla programu Czyste Powietrze. Pozwoli ona odliczyć od dochodów (przychodów) koszty poniesione na działania termomodernizacyjne w jednorodzinnych budynkach mieszkalnych.

Kto może skorzystać z ulgi?

Podmiotami uprawnionymi do korzystania z ulgi są podatnicy podatku PIT opłacający podatek:

Limit ulgi

W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć 100% wydatków poniesionych w okresie realizacji przedsięwzięcia. Jednak kwota nie może być wyższa niż  53.000 zł. Jest to suma wydatków w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem. Limit dotyczy osoby podatnika bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach.

Pozostałe zasady korzystania z ulgi:

Punkt informacyjny

Konsultanci infolinii Krajowej Informacji Skarbowej są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 pod numerami:

Więcej o uldze  – tutaj.

W Słomnikach w połowie maja oraz podczas Małopolskiego Festiwalu Innowacji 14 czerwca będziemy gościć Fundację Czyste Powietrze oraz doradcę energetycznego WFOŚiGW, którzy będą udzielać szczegółowych informacji i programie Czyste Powietrze i pomagać wypełniać  wnioski. Szczegółowy podamy w najbliższym czasie. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka.pdf)Ulotka[ ]975 kB2019-04-23 14:11
Odsłony: 3555