A A A
Odznaczenia

Dwadzieścia trzy pary małżeńskie obchodziły w tym roku 50. 55., 60. I 70. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji Burmistrz Gminy Słomniki wręczył małżonkom obchodzącym złote gody Medale Prezydenta RP  za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach w intencji małżonków; następnie w Karczmie Słoneczna Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel wręczył małżonkom pamiątkowe listy gratulacyjne, zaś parom obchodzącym 50. rocznicę ślubu – od Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pozycie Małżeńskie oraz jubileuszowe legitymacje.

Oprócz Burmistrza Pawła Knafla był obecny Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej w Słomnikach panie Ewa Warda-Kaszuba i Maria Jagła, Przewodniczący Komisji Społecznej Adam Przecherka oraz Skarbnik Gminy Słomniki Barbara Furgalska, a także urzędnicy UM w Słomnikach.

Ceremonię prowadziła  Zastępca Kierownika Urzędy Stanu Cywilnego w Słomnikach Agnieszka Włodarczyk. W swoim przemówieniu wyraziła swoje gorące uznanie dla małżonków oraz powszechna prawdę: – Małżeństwo jest świadomym i dobrowolnym wyborem dwojga ludzi (…), jeśli zatem ktoś wytrwał w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki!

Burmistrz Paweł Knafel odczytał list gratulacyjny od Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika, który gratulował parom długiego pożycia małżeńskiego oraz życzył im dalszych szczęśliwych lat wspólnego życia. Burmistrz Knafel, zwracając się do małżonków powiedział: – Dziękuje Wam za ten wspaniały przykład wytrwałości w zdrowiu, chorobie, wszelkich przeciwnościach losu, stanowicie Państwo wspaniały wzór dla młodego pokolenia, które potrzebuje takich przykładów, że małżeństwo jest na całe życie.

Galeria zdjęćSzczególnym przykładem małżeńskiej wytrwałości są państwo Teodozja i Józef Marchewka, którzy są małżeństwem od 71 lat, doczekali się dwójki dzieci, wnuków, prawnuków, a także praprawnuków. Pani Teodozja mówi, że kluczem do szczęśliwego małżeństwa jest wspólne dzielenie się obowiązkami, wzajemny szacunek i zaufanie.

To już tradycja, że oprawę muzyczną zapewnił zespół ludowy Pawie Oczko ze Szczepanowic; ich piosenki i przyśpiewki zachęcały zarówno do śpiewania jak i do tańca. Na koniec wszyscy jubilaci otrzymali okolicznościowe prezenty oraz kwiaty.

Wszystkim Małżonkom życzymy jeszcze  wielu szczęśliwych lat wspólnego życia i serdecznie im gratulujemy.