A A A
Edukacyjna Gmina Małopolski

Gmina Słomniki znalazła się w gronie 10 finalistów Plebiscytu „Edukacyjna Gmina Małopolski 2018”. W dniach 3–19 września 2018 r. odbędzie się internetowe głosowanie na najciekawsze inicjatywy edukacyjne dla mieszkańców. Zachęcamy do aktywnego udziału!  

W tym roku motywem przewodnim Programu Edukacyjna Gmina Małopolski jest propagowanie tradycji, dziedzictwa kulturowego i historycznego jako formy edukacji i rozwoju. Kapituła, która oceniać będzie gminy, zwróci szczególną uwagę na działania rozumiane jako edukację i wspieranie rozwoju poprzez kultywowanie wartości związanych z dziedzictwem kulturowym i historycznym. Kapituła Plebiscytu doceniła:

  • Warsztaty edukacyjne i Rowerowe Kino Bez Prądu, czyli dbamy o czyste powietrze w naszej małej ojczyźnie”;
  • Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach;
  • Projekt „Maluch w Centrum” skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy oraz ich rodziców i kobiet w ciąży, w którym można było skorzystać z warsztatów plastycznych, muzycznych czy jogi, ale także wziąć udział w cyklu pikników rodzinnych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w internetowym głosowaniu na naszą gminę. Głosowanie rozpocznie się od 3.09.2018 r. od godziny 00:00:01 do dnia 16.09.2018 r. do godziny 23:59:59. GŁOSUJ tutaj

Plebiscyt pod nazwą ,,Edukacyjna Gmina Małopolski” adresowany jest do małopolskich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich obejmujących miasta do 25 tys. mieszkańców.

Grand Prix oraz tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2018 otrzyma gmina, która uzyska największą liczbę punktów liczonych następująco:

  • 20% ostatecznej liczby punktów stanowić będzie wartość wynikająca z miejsca zajętego w rankingu aktywności edukacyjnej gmin.
  • 40% ostatecznej liczby punktów stanowić będzie wartość wynikająca z miejsca zajętego w głosowaniu mieszkańców. Głosy oddane na poszczególne przedsięwzięcia organizowane przez jedną gminę będą sumowane.
  • 40% ostatecznej liczby punktów stanowić będzie wartość wynikająca z miejsca zajętego w głosowaniu Kapituły.

Oficjalne ogłoszenie wyników głosowania internetowego Plebiscycie Edukacyjna Gmina Małopolski nastąpi w październiku podczas uroczystości gali.

Organizatorem konkursu jest powiatowy Urząd Pracy w Krakowie. Więcej o plebiscycie – http://www.glosuj.pociagdokariery.pl/

GŁOSUJ NA NASZĄ GMINĘ!