A A A
Budżet obywatelski

Od 25 września do 13 października będzie można wybrać projekt dofinansowany w ramach II Budżetu Obywatelskiego. Z Gminy Słomniki można głosować na 2 zadania. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest 8 mln zł z budżetu województwa.

Mieszkańcy z naszej gminy mogą głosować na zadanie z subregionu krakowskiego obszaru metropolitarnego (pow. krakowski, miechowski, proszowicki, wielicki). W jego ramach zaakceptowanych zostało 21 projektów, w tym 7 edukacyjnych i 6 sportowych – 2 dotyczące Gminy Słomniki.

Gorąco zachęcamy do głosowanie na 2 zadania dotyczące Gminy Słomniki:

Zadanie nr KOM03

Warsztaty naukowe dla dzieci ze świetlicy „Przystań”

Warsztaty naukowe dla rzecz dzieci z powiatu krakowskiego, korzystających ze świetlic środowiskowych i ośrodków wsparcia dziennego. m.in. dla Świetlicy „Przystań” w Słomnikach. Są to cykliczne spotkania z naukami przyrodniczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym, objętych opieką świetlic środowiskowych i ośrodków wsparcia dziennego. Realizacją warsztatów zajmą się akademickie koła naukowe z krakowskich uczelni oraz firmy szkoleniowe, wyspecjalizowane w pracy z dziećmi.

Zadanie KOM20

Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Przesławice i Waganowice poprzez budowę zatok autobusowych i chodników przy drodze wojewódzkiej nr 774.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Przesławice gm. Koniusza i mieszkańców wsi Waganowice gm. Słomniki leżących przy drodze wojewódzkiej nr 774 poprzez budowę czterech zatok przystankowych wraz z przylegającym chodnikiem we wsi Przesławice oraz budowę chodnika, zatoki przystankowej i przejścia dla pieszych w okolicach Zespołu Szkół w Waganowicach. 

 

Jak głosować w II edycji?

Każdy, kto mieszka w Małopolsce i skończył 16 lat, będzie mógł oddać tylko 1 głos, ale za to na dowolne zadanie ze swojego subregionu. Ostateczną listę zwycięskich projektów poznamy do końca listopada br. Do rozdysponowania jest 8 mln zł z budżetu województwa.

Zadania są już sprawdzone pod kątem merytorycznym przez urzędników i zatwierdzone przez zarząd województwa – teraz wszystko w rękach mieszkańców. Głosowanie potrwa od 25 września do 13 października.

Tak, jak w I edycji – głosować będzie można przez Internet (na stronie www.bo.malopolska.pl) , na kartach do głosowania, a także za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków;  koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”).

Karta do głosowania POBIERZ

 

Wykaz punktów, w których można oddać głos w okresie 25.09–13.10.2017

Urząd Miejski w Słomnikach, ul. Kościuszki 64, parter

Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach, ul. Kościuszki 26, hol

Strona www.bo.malopolska.pl oraz na Facebooku Urzędu Miejskiego w Słomnikach oraz na stronie internetowej UM www.slomniki.pl

Głosowanie odbędzie się także w placówkach szkolnych oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miejskiego w Słomnikach.

Pozostałe miejsca:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego:

Kraków, ul. Basztowa 22

Kraków, ul. Racławicka 56

Kraków, os. Teatralne 4a

Kraków, ul. Wielicka 72

Start głosowania 25 września. Serdecznie zachęcamy do głosowania obywatelskiego na projekty służące naszej lokalnej społeczności! Więcej o tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – tutaj.

Załączniki:
Pobierz plik (karta_do_glosowania_bo_2017.doc)Karta do głosowania[ ]60 kB2017-09-19 13:17