A A A
Szczepienia przeciwko covid

Od piątku, 15 stycznia, na szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły zarejestrować się osoby z tzw. grupy I, czyli m.in. seniorzy powyżej 60-roku życia (z pierwszeństwem dla osób powyżej 70 roku życia). Szczepienia mają rozpocząć się 25 stycznia.

logo czyste powietrze

Od 1 stycznia 2021 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie nie będzie udzielać dofinansowań dla kotłów na paliwa stałe opalanych węglem/ekogroszkiem.

Akcja Zima

Przedstawiamy telefony do wykonawców zimowego utrzymania dróg na terenie gminy Słomniki. W przypadku pytań i problemów z kontaktem z wykonawcami prosimy o tel. 123881102, wew. 135.

KGW konkurs

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w Konkursie „Polska smakuje na Boże Narodzenie”.

Narodowe Święto Niepodlgłości

Tegoroczne oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości z powodu pandemii były bardzo skromne: jak co roku w kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach odprawiona została Msza św. za Ojczyznę pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Włosowicza. Następnie delegacje władz naszej Gminy oraz dodatkowo przedstawicieli lokalnych struktur PiS złożyły kwiaty pod obeliskiem ku czci poległych w latach 1918–1920 przy ul. Wolności 4.

Już bardzo tęsknimy do normalności, dlatego przypomnijmy sobie, jak rok temu wyglądały obchody Narodowego Święta Niepodległości, z pochodem z 10-metrową flagą Polski, Orkiestrą Dętą Echo i tłumami naszych mieszkańców TUTAJ