A A A
Zwycięzcy biegu

Dla uczczenia 98. rocznicy odzyskania polskiej państwowości 11 listopada w kompleksie leśnym w Zalesiu  odbył się I Bieg Niepodległości. 

Impreza biegowa miała miejsce w pięknym kompleksie leśnym Polanowice–Goszcza w okolicach Zalesia. Ponad sto osób w różnych wieku wzięło udział w tym sportowym wydarzeniu. Start i metę wyznaczono na malowniczej polanie, w pobliżu kaplicy św. Mikołaja, gdzie przecinają się szlaki nordic walking i szlak św. Jakuba.

Wszystkim dopisywały doskonałe humory. Nie zabrakło także  śpiewów patriotycznych, by podkreślić główne przesłanie imprezy. Po trudach biegu można było się posilić, piekąc kiełbaski przy ognisku; nie zabrakło także tradycyjnej grochówki. Atrakcyjne nagrody i pamiątkowe medale otrzymali zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii. Nagrodą dla wszystkich biegaczy były medale z wygrawerowanym orłem białym.

To pierwsza tak duża impreza biegowa w naszej gminie, cieszyła się przy tym dużą popularnością. Organizatorzy chcieliby, aby Bieg Niepodległości stal się stałym punktem Święta Niepodległości w naszej gminie.

Galeria zdjęćWyniki w biegu na 2 km

– w kategorii Szkoły Podstawowe Dziewczęta:

 1. Maja Pokrzywińska
 2. Martyna Bielak
 3. Karolina Tochowicz

– w kategorii SP Chłopcy:

 1. Kacper Zagrodzki
 2. Dawid Krzyk
 3. Miłosz Pikiel

– w kategorii Gimnazjum Dziewczęta:

 1. Aleksandra Jurecka
 2. Dominika Prostak
 3. Aleksandra Więcek

– w kategorii Gimnazjum Chłopcy:

 1. Jakub Chojnacki
 2. Adam Natkaniec
 3. Dawid Kaczka

Wyniki biegu na 10 km

– w kategorii Mężczyźni:

 1. Marcin Baniak
 2. Paweł Stachurski
 3. Marcin Odrzywałek

– w kategorii Kobiety:

 1. Małgorzata Domańska
 2. Marta Orda
 3. Aneta Zając

Imprezę zorganizowało Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach; współorganizatorami były Towarzystwo Kulturalno-Sportowe wraz z Międzyszkolnym Stowarzyszeniem Sportowym. Sponsorem wydarzenia była  firma Lex Kancelaria Odszkodowawcza, partnerem wydarzenia – Urząd Miejski w Słomnikach.