Drukuj
Jurajskie Euro 2016

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina” oraz Samorządy: Iwanowic, Jerzmanowic-Przeginia, Skały, Słomnik oraz Sułoszowej zorganizowały Turniej Piłki Nożnej  uczniów Szkół Podstawowych (roczniki 2005 i młodszych) JURAJSKIE EURO 2016.

 

W rozgrywkach występuje 20 zespołów (łącznie 200 zawodników) z Gmin: Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Skała, Słomniki oraz Sułoszowa. Organizatorzy przygotowali dla uczestników koszulki, odpowiadające strojom reprezentacji, które wystąpią na EURO 2016.

W drodze losowania grupy zostały rozlokowane (odpowiadając tym z Euro 2016):

  1. Gmina Sułoszowa – grupa A (Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria)
  2. Gmina Jerzmanowice-Przeginia – grupa B (Anglia, Rosja, Walia, Słowacja)
  3. Gmina Słomniki – grupa C (Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Północna)
  4. Gmina Iwanowice – grupa D (Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja)
  5. Gmina Skała – grupa E (Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja)

 

Turniej jest rozgrywany na obiektach w Iwanowicach, Jerzmanowicach, Skale, Słomnikach i Sułoszowej w dniach: 09.06-17.06.2016 r.

 Runda 1 – rozgrywki grupowe

W I rundzie organizatorami  bezpośrednimi będą Gminy Iwanowice, Jerzmanowice – Przeginia, Skała, Słomniki, Sułoszowa, w terminie 09-10.06.2016 r.
W każdej Gminie zlokalizowane są rozgrywki jednej grupy składającej się z 4 drużyn, które będą rozgrywać mecze systemem „ każdy z każdym”. Do 2 rundy awans uzyskają  2  najlepsze zespoły z każdej grupy.

Runda 2 – ćwierćfinały

W 2 rundzie organizatorami  bezpośrednimi będą Gminy Iwanowice i Słomniki w dniu  14.06.2016 r. W tych Gminach zlokalizowane są rozgrywki jednej grupy składającej się z 5 drużyn, które rozegrają mecze systemem „ każdy z każdym”.

W rozgrywkach organizowanych przez Gminę Iwanowice wystąpią drużyny z rozgrywek grupowych: 1 z Iwanowic, 2 ze Skały, 1 z Sułoszowej, 1 z Jerzmanowic-Przegini, 2 ze Słomnik.

W rozgrywkach organizowanych przez Gminę Słomniki wystąpią drużyny z rozgrywek grupowych: 1 ze Skały, 2 z Iwanowic, 2 z Sułoszowej, 2 z Jerzmanowic-Przegini, 1 ze Słomnik.

Runda 3 – półfinały, mecz o III miejsce i finał

W 3 rundzie organizatorem  będzie Gmina Skała, w dniu  17.06.2016 r.

Drużyny zagrają systemem:

  1. z grupy ćwierćfinałowej z Iwanowic z 2. z grupy ćwierćfinałowej ze Słomnik;
  2. z grupy ćwierćfinałowej z Iwanowic z 1. z grupy ćwierćfinałowej ze Słomnik;

Drużyny pokonane w półfinale rozegrają mecz o III miejsce. Do finału awansują zwycięzcy poszczególnych meczów. Dla pierwszych 4 drużyn organizatorzy przygotowali puchary za zdobyte miejsce w Turnieju, medale, dyplomy a dla pozostałych 16. Pamiątkowe dyplomy za udział.

Odsłony: 4835