Drukuj
Futsalistki ze Słomnik

Dziewczyny z drużyny AZS UEK Wanda Słomniczanka Słomniki w ostatni weekend wywalczyły swój pierwszy brązowy medal w Ekstralidze Futsalu Kobiet.

W dniach 2-3 marca br. słomnickie futsalistki wywalczyły swój pierwszy brązowy medal na Final Four w Krakowie, zwyciężając 4:1 w meczu o III miejsce z drużyną AZS UAM Poznań.

Dziewczęta ciężko pracowały na swój sukces, zostały także zauważone i docenione na arenie ogólnopolskiej. Zawodniczki Julia Basta, Agnieszka Karcz, Monika Jaskółka i Urszula Kowal po raz kolejny zostały  powołane do kadry narodowej.

7 marca polskie futsalistki, z naszymi dziewczętami w składzie, pokonały w meczu towarzyskim drużynę z Białorusi, wygrywając 3:1.  8 marca, w kolejnej potyczce z Białorusią, kadra polskich futsalistek ponownie odnosi zwycięstwo i to w rozmiarach dwucyfrowych 10-3. W zdobyczach bramkowych swój większościowy udział miały słomnickie futsalistki, które łącznie aż 6-io krotnie pokonały bramkarkę drużyny gości: Agnieszka Karcz i Urszula Kowal po 2 razy, Monika Jaskółka i Julia Basta po 1 razie.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Foto: FB Anna Basta

Odsłony: 2734