A A A
Jurajski Mundial

Drużyny piłkarskie z pięciu gmin tworzących Lokalną Grupę Działania LGD Jurajska Kraina rozegrały własny mundialowy turniej, w którym wygrali młodzi sportowcy ze Słomnik pod barwami Korei Południowej.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 dostarczają wielu emocji. 20 czerwca Stowarzyszenie pięciu  gmin tworzących Lokalną Grupę Działania Jurajska Kraina zorganizowało własny JURAJSKI MUNDIAL, który dostarczył nie mniej wrażeń. Turniej na kształt prawdziwego Mundialu, gdzie wszystkie drużyny miały przypisane, drogą losowania, kraje biorące udział w MŚ, zorganizowano dla młodzieży szkolnej z roczników 2007 i młodszych z gmin Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Skała, Słomniki i Sułoszowa. Turniej składał się z kilku etapów – rozgrywki grupowe, ćwierćfinały, półfinały, mecz o III miejsce oraz  finał. W finałowej rozgrywce na boisku w Jerzmanowicach spotkała się młodzież ze Słomnik – w barwach Korei Południowej  i ze Skały – w barwach Panamy. Drużyna ze Słomnik wygrała 5 : 2. W walce o III miejsce zmierzyły się drużyny z Sułoszowej – w barwach Hiszpanii i z Wielmoży – w barwach Portugalii; wygrała Hiszpania. Nagrody i puchary wręczali Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adam Piaśnik, Prezes LGD Dorota Buczek i Sekretarz Gminy Skała Tadeusz Boroń. Wszyscy włodarze Gmin oraz władze Jurajskiej Krainy otrzymali także medale - od małych sportowców, za wkład w rozwój sportu w lokalnych społecznościach.

Galeria zdjęćOrganizatorem Jurajskiego Mundialu jest LKS Słomniczanka Słomniki, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Jurajska Kraina oraz Gminy Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Skała, Słomniki i Sułoszowa.

LGD Jurajska Kraina chętnie popiera przedsięwzięcia mające na celu promocję sportu i zasady fair play wśród młodzieży. Jest to kolejna inicjatywa wspólna z LKS Słomniczanką Słomniki  i z samorządami gmin członkowskich nawiązująca do sukcesu Jurajskie Euro 2012 i Jurajskie Euro 2016.