Drukuj
Sezon wędkarski

Zawodami gruntowymi o Puchar Burmistrza” oraz z cyklu „O Puchar 5 Kół” rozpoczął się sezon wędkarski na stawie w Januszowicach.

Sezon zaingerowało 43 wędkarzy „Zawodami gruntowymi o Puchar Burmistrza Gminy Słomniki”, które odbyły się 1 maja. Już tradycyjnie wziął w nich udział ksiądz profesor Jan Janicki, kapelan Koła Wędkarskiego PZW Słomniki. 13 maja odbyły się zawody z cyklu „O Puchar 5 Kół”, w których udział wzięli zawodnicy z gminy Słomniki, z Wieliczki i z Bochni.

Starannie przygotowywano się do rozpoczęcia sezonu.  Dokończono pogłębianie dna i podniesienie wysokości wałów, na których już kiełkuje nowa trawa. Trzykrotnie w tym roku zarybiano łowisko różnymi gatunkami. Swą działalność owocnie rozwija nowy Zarząd Koła, którego prezesem jest Andrzej Krzyżak. Powstała Sekcja Karpiowa zrzeszająca pasjonatów sportowego karpiarstwa, dla których  najważniejszą zasadą jest „Złów i Wypuść”. Łowisko będzie sukcesywnie zarybiane okazami z gatunków karp i amur. Ciekawie zapowiada się tegoroczny harmonogram zawodów wędkarskich: m.in. dwukrotnie odbędą się na stawie w Januszowicach zawody szczebla okręgowego.

Galeria zdjęćWięcej szczegółów o działalności PZW Słomniki  – tutaj.

Foto: Włodzimierz Piotr Kaczmarczyk

Odsłony: 5989