A A A
Szkoła w Smrokowie

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc wybranym przez siebie rodzinom. Tylko rok temu projekt połączył ponad 1 mln Polaków.

Mądra pomoc ruszyła! Darczyńcy: osoby prywatne, firmy, szkoły, grupy znajomych - pakują już paczki, które w dniach 9-11 grudnia trafią do magazynu Szlachetnej Paczki zorganizowanego po raz pierwszy w Smrokowie, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Tradycyjnie przed świętami rodziny otrzymają paczki, by radośnie przeżyć ten magiczny, świąteczny czas. W Miechowie pomoc dla rodzin z naszego powiatu  zorganizowano po raz piąty. W tegorocznej edycji liderem rejonu Miechów została Małgorzata Krzyżek. Wolontariuszami tworzącymi drużynę SuperW są: Paulina Korzeniowska, Ewelina Sroga, Katarzyna Bogacz, Sylwia Krzyżek, Roksana Czubaty, Katarzyna Wiśniewska, Marcin Bijak, Olga Jackowska, Olga Kwapień, Anna Chmera, Grażyna Koszut, Justyna Borowiec, Andrzej Suma, Magdalena Suma, Martyna Kumon, Justyna Wójcik, Kinga Perek, Paulina Soczewica, Julia Zimnicka.

Od października, wolontariusze podczas niecodziennych spotkań z rodzinami, w serdecznej atmosferze i otwartości, wysłuchali wzruszających historii odwiedzanych rodzin. Drużyna SuperW dotarła do prawdziwej biedy, do rodzin, dla których rozmowa z drugim człowiekiem oraz wsparcie materialne darczyńcy będą prawdziwym impulsem do zmiany. W sobotę 19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl. została opublikowana baza rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn, czekających na  pomoc. Wolontariusze odwiedzili ponad 80 rodzin mieszkających w powiecie miechowskim. Po wzruszających rozmowach, niesamowitych opowieściach zredagowali 46 historii rodzin, będących w potrzebie. Od pierwszych chwil uruchomienia bazy rodzin, darczyńcy z entuzjazmem czytali zamieszczone opisy rodzin oraz zapoznawali się z ich najważniejszymi potrzebami i dokonywali wyboru. Od soboty ofiarodawcy z ogromnym zaangażowaniem, przygotowują konkretną pomoc dla wybranych rodzin i spełniają ich skromne marzenia.

Finał projektu Szlachetna Paczka, odbędzie się 11 grudnia 2016 r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Smrokowie.

Uroczystość uświetni koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej  I stopnia im. Michała Kleofasa Ogińskiego w Miechowie. Serdecznie zapraszamy Darczyńców oraz sympatyków Szlachetnej Paczki.

Tekst i zdj. Małgorzata Krzyżek