Drukuj
Nowości w bibliotece

Zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” do Biblioteki Publicznej w Słomnikach.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa uchwalony przez Radę Ministrów to program wieloletni na lata 2016–2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników. Szczególny nacisk kładzie na zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek - wzrost dostępności książek, czasopism, multimediów, wydawnictw nutowych i kartograficznych.

Po zatwierdzeniu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podziału dotacji Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach złożyła Wniosek o udzielenie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych w 2016 roku ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Kwota wkładu własnego zadeklarowanego przez MBP we wniosku to 35% wszystkich środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania przez bibliotekę. Uzależniony jest on m. in. od zaszeregowania gminy, powiatu, województwa do odpowiedniej kategorii „zamożności” jednostki samorządu terytorialnego. Nie zagwarantowanie właściwego wkładu własnego lub stwierdzenia we wniosku błędów o charakterze formalno-prawnym skutkuje odrzuceniem wniosku.

MBP w Słomnikach jako beneficjent programu otrzymała na realizację zadania w 2016 roku środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z budżetu państwa w kwocie: 8920,00 zł. Dotychczas za tę kwotę oraz wkład własny biblioteki zakupionych zostało 778 woluminów. Ze względu na posiadane jeszcze środki na zakup książek w  roku bieżącym prosimy czytelników o składanie propozycji  preferowanych przez siebie tytułów osobiście, telefonicznie (12 388 10 15) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wymienione książki, audiobooki, filmy i być może gry zostaną niezwłocznie zakupione po uprzednim zweryfikowaniu czy służyć będą również innym czytelnikom naszej biblioteki.

M. J.

Odsłony: 3985