A A A
Kampania GOPS

We wtorek na Hali Sportowej w Słomnikach odbył się Gminny Finał Ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Jest to ogólnoświatowa kampania informująca o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. W tym roku po raz pierwszy zorganizował ją Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Słomnikach. Mieszkańcy Gminy Słomniki brali udział w konkursie „Rodzina bez przemocy”, w którym mogli przygotować plakat, rysunek, opowiadanie, film o rodzinie bez przemocy. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Słomniki i Gminna Komisję rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przez przedsiębiorców Restaurację rejtanówka, Karczma Dębowa Chata, Zajazd Leśniczówka.

Głównym gościem finału był Artur Kolasa założyciel Fundacji Rehab, trener w treningu zastępowania agresji, współautor książki „Ciche dramaty czterech ścian”, laureat gali Wyróżnienie białej wstążki, gość w programie Ocaleni w TVP 1. Dał osobiste świadectwo wychodzenia ze stanu agresji i przemocy, przedstawił etapy tego procesu, rady jak sobie radzić oraz w jaki sposób może w tym pomóc rodzina i przyjaciele.

W uroczystości wzięli udział Zastępca Burmistrza Michał Chwastek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Słomnikach Grzegorz Płażek, dzielnicowa Anna Jasica-Kustosz, Sebastian Cieśłik mistrz Polski w judo, dyrektorzy szkół w Gminie Słomniki, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Galeria zdjęćAutorem światowej kampanii jest  Women’s World Summit Foundation, która co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą, by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej i lepiej.

Foto: Hala Sportowa w Słomnikach