Drukuj
Zajęcia dla dzieci

Lato to doskonały okres na obserwowanie natury. Łąki i ogrody są pełne kolorowych kwiatów i ziół, a zwierzęta wykazują dużą aktywność.

Na te piękne okoliczności przyrody i na potrzebę jej chronienia zwrócili uwagę studenci prowadzący wakacyjne zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach, którzy na przełomie lipca i sierpnia robili z dziećmi zielniki oraz przekazywali im podstawową wiedzę z zakresu ekologii. Warsztaty obejmowały prelekcje, prezentacje multimedialne, filmy o znaczeniu roślin w życiu człowieka i zwierząt, zanieczyszczeniach powietrza i wody będących zagrożeniem dla zdrowia oraz działaniach człowieka zmierzających do ochrony środowiska naturalnego. Podsumowaniem zajęć były quizy, krzyżówki, zabawy słowne i inne z zakresu realizowanego tematu zakończone konkursem z nagrodami.

Galeria zdjęćDzieciom wykazującym się największym zaangażowaniem podczas warsztatów materiały-upominki promujące czyste powietrze w Gminie Słomniki przekazała również ekodoradca  z Urzędu Miejskiego.

M. J.

Odsłony: 1941