Drukuj
Koncert kolęd i pastorałek

Retro – Spekcja ma na swoim koncie dwa koncerty kolęd i pastorałek: ubiegłoroczny „Gloria in exelsis Deo” i tegoroczny „Kolędujmy Panu”. Grupa występowała pięć razy, a dochód z koncertów w postaci dobrowolnych datków słuchaczy w całości przeznaczyła na cele dobroczynne: wsparcie hospicjum w Miechowie oraz rehabilitację trzech niepełnosprawnych dziewcząt z terenu naszej gminy.

Retro – Spekcja to nazwa grupy muzycznej, którą tworzą absolwenci i uczniowie Szkoły w Prandocinie. Grupa powstała z inicjatywy absolwentów i oni stanowią większość zespołu.

Głównym pomysłodawcą założenia grupy jest Paweł Walka, na propozycję którego odpowiedziała spora liczba muzyków i wokalistów. Młodzież do współpracy zaprosiła Halinę Walkę i nauczyciela muzyki Adama Dudka.

Koncerty w kościele parafialnym i szkole w Prandocinie jak również w Centrum Kultury w Miechowie spotkały się z dużym uznaniem licznie zgromadzonej, nie tylko miejscowej, publiczności.

W tym roku dla wszystkich grali:

 1. Adam Dudek – instrumenty klawiszowe, akordeon
 2. Paweł Walka – trąbka
 3. Krystian Klimczyk – gitara basowa
 4. Michał Komenda – saksofon tenorowy
 5. Dawid Kupczyński – saksofon altowy i sopranowy
 6. Piotr Podzoba – perkusja
 7. Hubert Klimczyk – gitara solowa
 8. Łukasz Zięba – instrumenty klawiszowe

Równie pięknie śpiewali:

Soliści: Justyna Duda, Agnieszka Micińska, Julia Miszczyk, Weronika Jędral, Patrycja Styczeń, Tomasz Podsiadło. Paweł Walka, Karol Walka, Bartłomiej Walka, Piotr Duda

Chórek: Alicja Cichopek, Anna Warchoł, Zuzanna Łączny, Weronika Duda, Małgorzata Kopeć.

Aby wszystko pięknie zabrzmiało…

 1. Ciekawe aranżacje muzyczne kolęd, pastorałek i piosenek opracowali Adam Dudek, Krystian Klimczyk i Paweł Walka.
 2. Solistów i chórek przygotował Adam Dudek.
 3. Teksty pastorałek i piosenek świątecznych napisała Halina Walka, która równocześnie sprawuje opiekę nad grupą.
 4. nagłośnienie koncertów zadbali Paweł Grojec i Paweł Bajołek, korzystając ze sprzętu miejscowych zespołów muzycznych.

Retro – Spekcja serdecznie dziękuje za liczną obecność na koncertach, za każdy dar serca, za przychylność dla grupy, życzliwość i ciepłe słowa pod jej adresem.

A wyrazy wdzięczności wszystkim za wszystko na pewno najlepiej oddadzą słowa Matki Teresy z Kalkuty zawarte na jednym z podziękowań od obdarowanych:

„Aby dar miał wartość przed Bogiem, należy dawać to, co jakoś kosztuje, pozbawia czegoś, co się lubi, wymaga poświęcenia…”

Tekst Halina Walka
Foto Maria Kmita

 

Odsłony: 3569