Drukuj
Wręczenie nagrody

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Prandocinie zostały wyróżnione przez TVP i Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”  statuetka Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka  przyznawane są corocznie tym, którzy wspierają niepełnosprawnych fizycznie, utalentowanych, młodych ludzi.

 W dniu 10 XII 2018r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem i Panią Haliną Walką udała się do Warszawy do siedziby Telewizji Polskiej.Tam w obecności organizatorów (TVP i Fundacji „Mimo Wszystko”), artystów i zaproszonych gości zostały wręczone statuetki „Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka”. Nasza szkoła znalazła się w gronie wielu zacnych osób uhonorowanych tą właśnie nagrodą. Statuetki przyznawane są corocznie tym, którzy wspierają niepełnosprawnych fizycznie, utalentowanych, młodych ludzi w festiwalowych zmaganiach. Miałam przyjemność brać udział w tym wielkim wydarzeniu. Co można w takich chwilach czuć?. Mnie przychodzą na myśl słowa piosenki:

„Jak w uczniowskim zeszycie, jakieś trudne zadanie,

takie dziwne jest życie, wielki znak zapytania”.

Można zapytać: co jest w życiu ważne, piękne, prawdziwe, co nadaje życiu sens? W Warszawie podczas uroczystości można było odpowiedzieć sobie na te pytania, w chwili, kiedy Pani Anna Dymna wręczała poszczególnym laureatom statuetki. A kiedy przekazywała ją dla naszej społeczności szkolnej, na ręce Pana Dyrektora rozpierała mnie duma, że nasza szkoła dostała tak wielkie wyróżnienie, a nasza obecność na koncertach i inne drobne gesty zostały zauważone i docenione.

Galeria zdjęćJesteśmy w Rodzinie Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka, a radość i satysfakcja są tym większe, że w tej Rodzinie oprócz osób niepełnosprawnych i ich rodzin są znani piosenkarze i aktorzy uhonorowani statuetką w poprzednich latach, a teraz jesteśmy również my. Wśród tegorocznych laureatów był aktor Grzegorz Daukszewicz, z którym mieliśmy okazję wielokrotnie porozmawiać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Mam nadzieję, że to wydarzenie nie przejdzie bez echa i zachęci do jeszcze większych wyzwań i zmobilizuje do kontynuowania współpracy z Fundacją i do dalszej pomocy i integracji z podopiecznymi Fundacji „Mimo Wszystko”.

Nie trzeba wiele, wystarczy być dobrym i otwartym na innych człowiekiem.

Autor tekstu: Natalia Studziżba kl. III gimnazjum

FOTO SP Prandocin

Odsłony: 3224