A A A
Piknik

3 maja o g. 16.00 rozpoczął się w parku przy ul. Wolności 4 piknik „Wiosna w ogrodzie społecznym”. To plan, który Centrum Kultury wspólnie z mieszkańcami realizuje od ubiegłego roku. Dzięki temu otoczenie Centrum zmienia się i pięknieje.

Tym razem rodzice z dziećmi, osoby dorosłe, starsze ruszyli do prac ogrodniczych. W skrzynkach, które podarował Amplus z Niegardowa każda rodzina, grupa znajomych czy przyjaciół mogła zaplanować i posadzić własny ogródek mobilny. Sadzonki zakupiła dla nas Rada Osiedla Słomniki. W pracach pomagali eksperci: p. Ela Strona i p. Jan Filipowicz. Ponadto posadzono bluszcze przy ogrodzeniu. Ogromnym powodzeniem cieszyło się malowanie drewnianych ptaszków razem z p. Janem Biczysko. Na koniec tych wiosennych przyrodniczych działań ogródki zostały podlane, ptaszki powieszone i przystąpiono do wykonania hotelu dla zapylaczy, czyli pożytecznych owadów.

Galeria zdjęćO 18.00 na scenie MGCK wszyscy obejrzeli zabawne, pouczające i świetnie odegrane przedstawienie „Zielony Kopciuszek” w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska. Kolejny piknik już 28 maja!