A A A
Czyste powietrze

Prosta instrukcja złożenia wniosku do programu Czyste Powietrze w siedmiu krokach.

  1. Aby pobrać wniosek i móc go uzupełnić, a później złożyć potrzebujemy dostępu do internetu. Każdy potencjalny wnioskodawca musi wejść na stronę internetową: www.wfos.krakow.pl
  2. Będąc na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie powinien odnaleźć zakładkę 'CZYSTE POWIETRZE'.
  3. Kliknięcie w powyższą zakładkę przeniesie wnioskodawcę do portalu beneficjenta, gdzie w zakładce MENU odnajdziemy podpunkt 'REJESTRACJA osoby fizyczne'.
  4. Dalej podążając za instrukcjami rejestracji zakładamy swój własny portal beneficjenta, dzięki któremu możliwe będzie złożenie wniosku.
  5. Z nowo założonego konta pobieramy na swoje urządzenie plik pdf z wnioskiem do uzupełnienia.
  6. Po pobraniu wniosku otwieramy go i uzupełniamy elektronicznie (w formacie pdf na swoim urządzeniu). Jeśli przy uzupełnianiu wniosku wystąpiłby problem, z którym wnioskodawca nie będzie mógł sobie poradzić (niejasności co do uzupełnianych danych, brak wiedzy na temat jak uzupełnić wymagane dane) może on zgłosić się do Urzędu Miasta w Słomnikach, gdzie w pokoju nr 40 na II piętrze uzyska od ekodoradcy potrzebną pomoc, bądź uzupełni wniosek z ekodoradcą na miejscu. (ważne jest, aby wnioskodawca w trakcie wizyty u ekodoradcy posiadał wszystkie potrzebne dokumenty do uzupełnienia wniosku)
  7. Kolejnym krokiem po uzupełnieniu wniosku jest jego złożenie w odpowiednim punkcie w wersji papierowej (wydrukowanej z wersji pdf) wraz z załącznikami wynikającymi z treści wniosku, oraz wysłanie wraz z załącznikami przez wcześniej założony portal beneficjenta (zakładka- skrzynka podawcza pdf). UWAGA Przy składaniu i wysyłaniu wniosku należy zwrócić szczególną uwagę na kod kreskowy i jego numer znajdujący się na pierwszej stronie w prawym górnym rogu. Po każdej weryfikacji wniosku numer zmienia się! Należy przed wysłaniem i złożeniem wniosku sprawdzić czy wersja kodu wysyłana zgadza się z papierową. Jeśli zaistnieje taka potrzeba ekodoradca może również pomóc wnioskodawcy  w przesłaniu wniosku z załącznikami przez portal beneficjenta. (ważne jest, aby wnioskodawca posiadał login i hasło do portalu w trakcie wizyty u ekodoradcy)

MIEJSCA, W KTÓRYCH NALEŻY SKŁADAĆ WERSJE PAPIEROWĄ WNIOSKU:

1.WFOŚiGW w Krakowie

31-002 Kraków

  1. Kanonicza 12

tel. 502 073 066

2.Oddział Zamiejscowy w Miechowie

  1. Henryka Sienkiewicza 27 parter

32-200 Miechów

kontakt: Monika Karlińska-Nawara

tel. 508 779 252, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.