A A A
Place zabaw

Doposażony plac zabaw na os. Świerczewskiego w Słomnikach i nowy plac zabaw w Muniakowicach — czyli nowe strefy aktywności dla dzieci w Gminie Słomniki.

Plac zabaw na os. Świerczewskiego został doposażony. Zainstalowano urządzenie zabawowo-sprawnościowe, ze zjeżdżalniami i miniścianką do wspinania. Ustawiono także podwójną huśtawkę — dla dzieci starszych i maluchów. Także w Słomnikach na ul. Matejki utworzono plac zabaw dla dzieci; zamontowano tam m.in. huśtawki, zjeżdżalnię, piaskownicę. 

Plac zabaw w Muniakowicach jest duży i posiada wiele urządzeń. Kilka rodzajów huśtawek, karuzelę, zjeżdżalnię, piaskownicę z zabezpieczeniem, stół betonowy z ławkami, stół do ping-ponga, cieszący się dużą popularnością, także urządzenie linarne do wspinania się.

Mimo zimna i niekorzystnej aury, dzieci chętnie korzystają ze stref aktywności. W Gminie Słomniki oddano także do użytku 4 strefy rekreacji dla całej rodziny.

Wszystkie nowe urządzenia spełniają podstawowe wymogi bezpieczeństwa.

Projekt został dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.