A A A
Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich

Od września rozpoczynamy nowy projekt „O biznesie przy kawie”. To propozycja spotkań mieszkańców naszej gminy z ekspertami z różnych dziedzin, których tematyka, najogólniej mówiąc, dotyczy sposobów na podniesienie jakości naszego życia. Zainauguruje je 3 konferencje dla rolników połączone z wyjazdami w teren pt. „Promocja gospodarstw ekologicznych i nowych odmian roślin w rolnictwie”.

W 2017 r. Gmina Słomniki realizuje projekt dofinansowany  ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Projekt nosi tytuł „Promocja gospodarstw ekologicznych i nowych odmian roślin w rolnictwie” i jest skierowany do rolników z terenu Gminy Słomniki zainteresowanych rozwojem swoich gospodarstw.

W ramach projektu przeprowadzone będą 3 konferencje połączone z wyjazdami studyjnymi do gospodarstw, które prężnie działają w danym obszarze o następującej tematyce:

  1. Uprawa borówki oraz jagody kamczackiej jako sposób na dobry biznes – dla rolników zainteresowanych korzyściami biznesowymi jakie daje hodowla nowych odmian roślin.
  2. Żywność ekologiczna jako sposób na życie i dobry biznes – dla rolników zainteresowanych nowymi kierunkami rozwoju gospodarstw, w tym wypadku produkcja ekologicznych warzyw i owoców.
  3. Agroturystyka jako dobre źródło dochodu – projekt skierowany jest do rolników zainteresowanych rozwojem swoich gospodarstw w kierunku otwierania się na biznes związany z tworzeniem oferty dla turystów.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich rolników, którzy są zainteresowani nowymi kierunkami rozwoju swoich gospodarstw.

Jak się zgłosić do projektu?

Konferencje odbędą się we wrześniu i  pierwszej połowie października. O dokładnych terminach będziemy informować. W projekcie mogą brać udział rolnicy z Gminy Słomniki, jest on całkowicie bezpłatny.

Prowadzimy listę chętnych do udziału w tych wydarzeniach: Urząd Miejski w Słomnikach, ul. T. Kościuszki 64, 32-090 Słomniki. Zapisy pod numerem 123881102, wew. 134 lub w pokoju nr 34 na II piętrze oraz pod adresem e-mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona.

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Głównym celem operacji jest zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, aby wspierać transfer wiedzy dotyczącej uprawiania ekologicznej żywności, prowadzenia gospodarstw agroturystycznych i nowych odmian roślin wśród rolników z gminy Słomniki.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW zachęcamy do zapoznania się z portalem www.ksow.pl , poprzez który możliwe jest dołączenie do KSOW jako partner, po wcześniejszym uzupełnieniu elektronicznego formularza rejestracyjnego.

Logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020