A A A
Klown

Młodzi przedsiębiorcy to przyszłość gospodarki. W naszej gminie coraz więcej młodych osób zakłada własne firmy – głównie są to jednoosobowe działalności gospodarcze. Jedną z takich przedsiębiorstw, które dynamicznie się rozwija jest firma Animatort ze Słomnik.

Rozmowa z współwłaścicielką Firmy Animatort Moniką Motyczyńską.

Czym zajmuje się Pani firma?

Firma Animatort zajmuje się zarówno kompleksową realizacją imprez, jak i świadczeniem pojedynczych usług dotyczących obsługi uroczystości. W naszej ofercie znajdują się m.in.: animacje dla dzieci, wedding planner, prowadzenie biesiady oraz oczepin. Dbamy również o aspekt wizualny uroczystości poprzez dekoracje sali i kościoła, a wszystkie najpiękniejsze chwile uwiecznia nasz fotograf. Pamiętamy także o podniebieniach naszych klientów poprzez przygotowywanie słodkich stołów (tzw. candy barów), tortów artystycznych oraz ciast domowych, a także wynajem maszyny do waty cukrowej czy popcornu. Dbając o najmniejszy szczegół uroczystości, zapewniamy transport dla Młodej Pary oraz gości.

Dlaczego taka branża i z jakimi wyzwaniami się wiąże?

Animatort powstał z pasji i miłości do ludzi oraz do cukiernictwa. Będąc organizatorem imprez, trzeba wykazać się ogromną odpowiedzialnością i umiejętnością zarządzania zarówno czasem, jak i zasobami ludzkimi. Te dwie cechy kształtuję w sobie od zawsze. Do tego dochodzi wyobraźnia i doświadczenie artystyczne: ukończenie szkoły muzycznej, gra na wielu instrumentach, przygody telewizyjne, teatralne i wiele innych. Dlatego właśnie stworzenie tego typu firmy pozwala mi realizować wszystkie swoje pasje i talenty, a przede wszystkim umożliwia sprawianie radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Czy warto być przedsiębiorcą? Jakie są w Pani ocenie mocne i słabe strony prowadzenia działalności gospodarczej?

Jeśli jest się gotowym na bardzo duży wysiłek i bycie w gotowości dla klienta praktycznie 24h na dobę to mogę odpowiedzieć, że warto. Mocną stroną jest fakt, że własna działalność daje poczucie niezależności i możliwość realizacji siebie. Myślę, że jeśli ktoś jest gotowy na poświęcenie, o którym wspomniałam na początku, to prowadzenie działalności gospodarczej nie ma słabych stron.

Jakie Pani widzi szanse i zagrożenia dla prowadzenia własnego biznesu?

Każdy problem to szansa – tylko takie podejście daje gwarancje sukcesu przedsiębiorstwa. Oczywistością jest, że trudności się pojawiają i jest ich tak wiele, że trudno je wszystkie wymienić, ale trzeba z nich wyciągać wnioski i podążać ku sukcesowi przedsiębiorstwa. Będąc przedsiębiorcą, szansę trzeba widzieć we wszystkim, także przypadkowym spotkaniu z drugim człowiekiem. Jest to najlepsza okazja do reklamy swojej firmy i poszerzenia grona odbiorców swoich usług.

Czy Państwa klientami są tylko mieszkańcy gminy Słomniki, czy też osoby spoza gminy?

Naszymi klientami są zarówno mieszkańcy Słomnik, jak i Krakowa, Proszowic, Olkusza. Działamy na terenie województwa małopolskiego, ale na życzenie klienta nasze usługi realizujemy w dowolnym miejscu.

Gdyby miała Pani zachęcić osoby, które myślą o założeniu swojego biznesu, ale się wahają, to co by Pani powiedziała?

Na to pytanie odpowiem słowami T. Roosevelta: „O wiele lepiej jest odważyć się na osiąganie wielkich celów, radować się dużymi sukcesami, nawet jeżeli na drodze do tego poniesiemy wiele porażek, niż ustawić się w szeregu niewymagających wiele od siebie ludzi. Ludzi, którzy nigdy nie doznają ani wielkich radości, ani wielkich porażek, ponieważ żyją w szarej strefie, w której ani porażek, ani zwycięstw nie ma”.

https://www.facebook.com/animatortslomniki/